شرکت کشت و صنعت زرین خوشه اراک (سهامی خاص) در تاریخ ۱۳۷۲/۰۸/۱۰تحت شماره ۱۹۸۹ در اداره ثبت شرکت های اراک به ثبت رسید و در تاریخ ۱۳۹۲/۰۹/۰۱طی پروانه بهره برداری شماره ۲۴۹۹۱/۱۶ مورخ ۱۳۷۳/۱۰/۲۴با ظرفیت ۱۱۰۰ رأس گاو فعالیت خود را ادامه داد و در سال ۱۳۹۳ با افزایش ظرفیت تعداد گله را به ۲۵۰۰ رأس رساند. همچنین در سال ۱۳۹۷ با انحلال شرکت بهاران بهشت البرز و انتقال دارائی های آن به شرکت زرین خوشه اراک، وسعت و میزان دارائی های شرکت در سطح چهار استان افزایش داشت.

شایان ذکر است در حال حاضر تعداد گله حدود ۳۰۰۰ رأس می باشد که با راه اندازی طرح توسعه دامداری که در سال ۱۴۰۳ به پایان می رسد به حدود ۷۰۰۰ رأس خواهد رسید.

مرکز اصلی فعالیت  شرکت واقع در اراک، کیلومتر ۷ جاده تهران می باشد.

موضوع فعالیت؛

موضوع فعالیت شرکت طبق ماده ۲ اساسنامه عبارت است از انجام کلیه عملیات کشاورزی بطور اعم مشتمل بر زراعت، باغبانی، دامداری، دامپروری، پرورش طیور وآبزیان، فروش محصولات کشاورزی، ایجاد صنایع وابسته و صنایع غذایی، خرید و واردات ماشین آلات و لوازم یدکی و مواد اولیه مورد نیاز کشاورزی شامل بذر، نهال، تلیسه و اسپرم و غیره ….

موقعیت جغرافیایی واحدهای شرکت؛

استان مرکزی: اراک، کیلومتر ۷ جاده تهران (۱- واحد دامپروری ۲- واحد کشاورزی شامل مزارع حاجی آباد، مشتاقی، جنت و بلندان)

استان البرز: کرج، چهارباغ، بلوار امام خمینی(ره)، روبروی گلستان ۹، واحد سردخانه زرین دشت.

استان سمنان: شهرستان ایوانکی، روبروی پمپ بنزین حاجی آباد (شامل اراضی کشاورزی و باغ پسته)، باغ پسته دامغان و اراضی حصارک ورامین.

استان ایلام: شهرستان آبدانان، بخش کلات مورموری (شامل اراضی کشاورزی، گوسفندداری و باغ زیتون)